Σάββατο, 4 Μαΐου 2024, 8:31

Την 3η θέση στους Πανελλήνιους Σχολικούς αγώνες κατέκτησε η Κυριακή Τσαούση με νέο ατομικό ρεκόρ

Επιτυχιών συνέχεια. Συγχαρητήρια στη Κυριακή Τσαούση, 3η νικήτρια στα 400 μ εμπόδια στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Ελλάδας Κύπρου. Η αθλήτρια του Γεωργοπέτρη Δημήτρη που εκπροσώπησε το Μουσικό Σχολείο Πρέβεζας κάνοντας για τρίτη συνεχόμενη κούρσα ατομικό ρεκόρ κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο με χρόνο 1:04:20 με πολύ ωραία και δυνατή κούρσα από τα τρία κορίτσια που κατέκτησαν και τα μετάλλια. Καλή της επιτυχία στις πανελλήνιες εξετάσεις που ακολουθούν αφού είναι Γ’ Λυκείου.

Στίβος: Με 7 μετάλλια επέστρεψε από τους Διασυλλογικούς αγώνες των Ιωαννίνων ο Α.Σ ”ΕΥΖΗΝ” Πρέβεζας

Νέα επιτυχία για τον Πρεβεζάνο Μαραθωνοδρόμο Θωμά Δασκάλα στον 18ο Διεθνή Μαραθώνιο Μέγας Αλέξανδρος