Σάββατο, 4 Μαΐου 2024, 0:50

Στίβος: Με 7 μετάλλια επέστρεψε από τους Διασυλλογικούς αγώνες των Ιωαννίνων ο Α.Σ ”ΕΥΖΗΝ” Πρέβεζας

Το Σάββατο 20 Απριλίου 2024 πραγματοποιήθηκαν οι Διασυλλογικοί αγώνες Κ16 (Γυμνασίων) στα Ιωάννινα και συμμετείχαν 30 σύλλογοι από όλη τη βορειοδυτική Ελλάδα, τη Λευκάδα και τη Κέρκυρα με 500 περίπου αθλητές και αθλήτριες.

Ο σύλλογος Α.Σ. Πρέβεζας “ΕΥ ΖΗΝ” έκανε καταπληκτική εμφάνιση φέρνοντας στην Πρέβεζα 7 μετάλλια, ενώ στη γενική κατάταξη τερμάτισε στην 5η θέση!!!

• Φώτης Παππάς Ασημένιο στη Σφαίρα.
  • Ορέστης Τσούτσης Ασημένιο στα 300εμπ.
  • Βαγγέλης Γιαννούλης Ασημένιο στα 2000 στιπλ.
  • Γιώργος Ροντογιαννης Ασημένιο στο Ύψος.
  • Θέμης Μπέκας Χάλκινο στο Ακόντιο.
  • Δημήτρης Φέτσης Χάλκινο στη Σφαίρα.
  • Μάριος Τσαούσης Χάλκινο στο Ύψος.

Βέβαια αγωνίστηκαν και άλλοι αθλητές μας που ήταν πολύ κοντά στις πρώτες θέσεις και αξίζει να τους αναφέρουμε:

• Αφροδίτη Καλούση 13η στα 150μ

Η μεγάλη επιτυχία του Α.Σ ”ΕΥΖΗΝ” Πρέβεζας δεν είναι τα μετάλλια αλλά το ότι κατάφεραν όλα αυτά τα παιδιά να ενταχθούν στον αθλητισμό!!

Βάδην: ”Τρέλανε” τα χρονόμετρα με την 5η καλύτερη επίδοση της δεκαετίας η Χαρά Γέρου

Την 3η θέση στους Πανελλήνιους Σχολικούς αγώνες κατέκτησε η Κυριακή Τσαούση με νέο ατομικό ρεκόρ