Τρίτη, 23 Απριλίου 2024, 17:17

Νίκη και πρώτη θέση για τον Θρίαμβο Λούρου

Σπουδαία νίκη για την ομάδα του Μάκη Δήμα, η οποία κέρδισε με 3-0 τον Οδυσσέας Νυδρίου και μετά την ήττα του Απόλλων Πάργας, βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 47ο λεπτό με τον Μπόμπορη για να διπλασιάσουν με τον Ζάκκα στο 73ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 90ο λεπτό ο Κολιός Γ. με κοντινό πλασέ.

Διαιτητής: Καλογερής

Βοηθοί: Κέφης – Αβραμίδου

Θρίαμβος Λούρου (Μάκης Δήμας):  Καραπιπέρης, Πρέντζας (88΄ Γόγολος), Λαμπρούσης,  Γκίνι, Πάνου, Κόλλινς, Γκολάκου (65΄ Κολιός Π.), Κούσης, Μπόμπορης (58΄ Κολιός Γ.), Γεωργίου, Λάππας (65΄ Ζάκκας).

Οδυσσέας Νυδριού(Χρήστος Βάννας): Σκιαδάς, Βρεττός (49΄ Σκέμπης), Ρεκατσίνας, Καταγής, Γεωργάκης, Βάννας, Γαζής Ν., Κοντοπρίας (65΄ Καββαδάς), Γαζής Σ. (65΄ Ζάτσε), Καρελής Νάστος (83΄ Rrapaj).