Τρίτη, 19 Μαρτίου 2024, 12:59

Φ.Γ.Σ Πρέβεζας: ‘Οι πρωταθλήτριες της καρδιά μας’’ ένα αφιέρωμα στο φετινό πρωτάθλημα της Α2

Το φετινό πρωτάθλημα ήταν ένα από τα πιο δύσκολα, ένα από τα πιο απαιτητικά, ένα πρωτάθλημα που έδωσε το έναυσμα να γεμίσει το ΔΑΚ Πρέβεζας από κόσμο, προκειμένου να ενισχύσουν ψυχολογικά και να χειροκροτήσουν τα κορίτσια του Φιλαθλητικού.

Η κλήρωση έγινε με τον Φιλαθλητικό να συμμετέχει στην Β’ ζώνη και στον Β’ όμιλο μαζί με τις: ΑΣ Αργώ Βόλου, ΑΣ Ασκληπιός, ΑΣ Γιάννενα, ΕΑ Λαρίσης, ΕΟ Σταυρούπολης, ΠΟΓ Ηρακλής, Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός.

Το onprevezanews.gr προχωρά σε ένα αφιέρωμα στην ομάδα του Φ.Γ.Σ Πρέβεζας και την συνολική πορεία στο πρωτάθλημα της Α2 για την χρονιά 2021-2022.

1η αγωνιστική ταξίδι στον Βόλο

Στην έναρξη της φετινής περιόδου 2021-2022, ο Φιλαθλητικός στις 23 Οκτωβρίου ταξίδεψε στον Βόλο για να αντιμετωπίσει την τοπική Αργώ στο κλειστό γυμναστήριο Αγριάς.

Τα κορίτσια της Πρέβεζας έτοιμα να μπουν με το δεξί στην φετινή διοργάνωση.

Το παιχνίδι ξεκινάει και στο πρώτο σετ ο Φιλαθλητικός το κερδίσει με άνεση και 25-11.

Στο δεύτερο σετ όμως οι γηπεδούχες ανέβασαν απόδοση πιστεύοντας ότι μπορούνε να κάνουν το κάτι παραπάνω και το κατάφεραν αφού το κέρδισαν έστω και δύσκολα με 25-21, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Από εκεί και πέρα όμως ξεκινάει ο μονόλογος των κοριτσιών του Πέτρου Παπαδόπουλου, οι οποίες στο τρίτο σετ το κερδίζουν μεν, δύσκολα δε με 26-24.

Στο 4ο και τελευταίο σετ ο Φιλαθλητικός χωρίς άγχος πλέον και πίεση ολοκληρώνει την πρώτη εκτός έδρας πετυχημένη αποστολή κερδίζοντάς το με 25-10.

Ήταν η πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

2η αγωνιστική με αντίπαλο τα Γιάννενα

Πρώτο παιχνίδι εντός έδρας με έναν δύσκολο αλλά όχι ανίκητο αντίπαλο όπως ήταν ο Α.Σ Γιάννενα.

Ο Φιλαθλητικός μπορεί να ξεκίνησε μουδιασμένα τον αγώνα κοιτάζοντας τον αντίπαλο στα μάτια, αλλά ήξερε της δυνατότητές του.

Έτσι έστω και δύσκολα κερδίζει το πρώτο σετ με 25-20, με τα χαμόγελα να φαίνονται στα πρόσωπα των παικτριών του Πέτρου Παπαδόπουλου.

Το δεύτερο σετ ήταν μία από τα ίδια, πίεση από την πλευρά των Ιωαννίνων και 25-19 για τον Φιλαθλητικό που έκανε το 2-0.

Στο τρίτο και τελευταίο σετ ο ΑΣ Γιάννενα τα έπαιξε όλα για όλα, ωστόσο το ‘’τρενο’’ Φιλαθλητικός δεν μπορούσε να επιτρέψει στην αντίπαλο ομάδα να κερδίσει τίποτα από το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Τρίτο σετ κερδισμένο για τον Φιλαθλητικό με 25-22 και τρίποντο στην βαθμολογία.

3η αγωνιστική και ξανά ταξίδι στον Θεσσαλικό κάμπο

Μετά τα δύο πετυχημένα παιχνίδια ο Φιλαθλητικός για την 3η αγωνιστική ταξίδεψε εκ νέου στον θεσσαλικό κάμπο για να αντιμετωπίσει την Ε.Α Λαρίσης, μία δυνατή και απρόβλεπτη ομάδα.

Στο 1ο σετ ο Φιλαθλητικός έδειξε ότι δεν αστειεύεται και πως δεν πήγε ταξίδι αναψυχής στην Θεσσαλική πρωτεύουσα, κερδίζοντας με 25-17.

Οι γηπεδούχες στο δεύτερο σετ και με τον κόσμο στο πλευρό τους ισοφάρισαν κερδίζοντάς το με 25-20, κάνοντας το 1-1.

Στο 3ο σετ ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας ανέβασε στροφές και χωρίς να κάνει ούτε λάθος κατάφερε και το πήρε με 25-15 κάνοντας το 2-1 στα σετ.

Η ολοκλήρωση της επιτυχίας και της 3ης συνεχόμενης νίκης έγινε με το 4ο σετ όπου ο Φιλαθλητικός το πήρε με 25-20.

4η αγωνιστική και ξανά ταξίδι στην Λάρισα

Για την 4η αγωνιστική ο Φιλαθλητικός έπρεπε να αγωνιστεί ξανά στην Λάρισα, αντιμετωπίζοντας την δεύτερη ομάδα της, τον τοπικό Φιλαθλητικό.

Έτσι στο γήπεδο της Νεάπολης στην Λάρισα τα κορίτσια της Πρέβεζας έδωσαν έναν σκληρό και δύσκολο αγώνα, απέναντι σε μία ομάδα με εμπειρία και ιστορία.

Στο πρώτο σετ τα κορίτσια του Πέτρου Παπαδόπουλου με τον ‘’αέρα’’ της πρώτης θέσης το κέρδισαν εύκολα με 25-13.

Στο δεύτερο σετ όμως τα πράγματα δεν ήρθαν όπως θα ήθελαν, αφού ο Φιλαθλητικός Λάρισα ισοφάρισε σε 1-1, με 25-22.

Στο τρίτο σετ επέστρεψε η Πρέβεζα, κερδίζοντας με 25-19, κάνοντας το 2-1.

Οι Λαρισσαίες όμως κατάφεραν και ισοφάρισαν, κερδίζοντας το 4ο σετ με 27-25, στέλνοντας το παιχνίδι στο ται μπρέικ.

Οι γηπεδούχες ξεκίνησαν δυνατά, ωστόσο ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας ήταν ο νικητής κερδίζοντας το 5ο σετ με 15-12 και ταυτόχρονα το παιχνίδι με 3-2 στα σετ, αφήνοντας ωστόσο πόντο στον Φιλαθλητικό Λάρισας.

5η αγωνιστική – Η πρωτιά πρέπει να συνεχιστεί και επί της Σταυρούπολης

Στην 5η αγωνιστική ο Φιλαθλητικός υποδέχθηκε την Σταυρούπολη στο ΔΑΚ Πρέβεζας, με στόχο το σερί να συνεχιστεί.

Χωρίς κανείς να αντιληφθεί οτιδήποτε η ομάδα της Πρέβεζας πέρασε ένα εύκολο απόγευμα κερδίζοντας άνετα την Σταυρούπολη με 3-0 στα σετ με 25-11, 25-21 και 25-17.

Ο Φιλαθλητικός έκανε το 5στα5 και πατάει γερά στην κορυφή.

6η αγωνιστική – Ταξίδι στον Λευκό Πύργο και την Θεσσαλονίκη

Μετά τα πρώτα νικηφόρα παιχνίδια η ομάδα της Πρέβεζα ταξιδεύει στην Θεσσαλονίκη για να αντιμετωπίσει τον Ηρακλή με μοναδικό σκοπό τη νίκη.

Στο πρώτο σετ ο Φιλαθλητικός με αργούς ρυθμούς και πιο πολύ αναγνωριστικούς το κερδίζει με 25-17.

Στο δεύτερο ο Ηρακλής προσπαθεί να ανακάμψει και να ισοφαρίσει, όμως ο Φιλαθλητικός πατάει γερά και το κερδίζει με 25-23.

Στο τρίτο και τελευταίο σετ, οι γηπεδούχοι σηκώνουν τα χέρια και παραδίδονται στον αήττητο Φιλαθλητικό με 25-7.

Το 6 στα 6 είναι γεγονός και η αισιοδοξία για τον στόχο αρχικά της παραμονής είναι ορατός.

7η αγωνιστική – Νίκη στο φινάλε του α’ γύρου με τον Ασκληπιό Τρικάλων

Στην λήξη του α’ γύρου, ο Φιλαθλητικός υποδέχεται τον Ασκληπιό Τρικάλων στο ΔΑΚ Πρέβεζας, με τη νίκη να είναι κάτι παραπάνω από δεδομένη, προκειμένου να κρατηθεί η πρώτη θέση στον βαθμολογικό πίνακα.

Έτσι στο 1ο σετ το 25-11, επιβεβαίωσε το πολύ καλό κλίμα στην ομάδα, διά χειρός Πέτρου Παπαδόπουλου.

Το 25-21 στο δεύτερο σετ για τον Φιλαθλητικό έδειξε ότι η νίκη, δεν θα αργούσε να έρθει, κάτι που επιβεβαιώθηκε στο 3ο σετ, με το 25-15.

8η αγωνιστική – Σε σερί δύσκολο να μην συνεχιστεί

Στην 8 αγωνιστικής, πρώτη του δευτέρου γύρου, ο Φλαθλητικός υποδέχεται στο ΔΑΚ Πρέβεζας την Αργώ Βόλου, θέλοντας το θετικό αποτέλεσμα.

Τα κορίτσια απέδειξαν ότι έπαιζαν χωρίς αντίπαλο στο γήπεδο και αυτό φάνηκε από τα σετ.

25-17, 25-14 και 25-20, με τον Φιλαθλητικό να κερδίζει το 3ποντο της νίκης, πατώντας δυνατά και σταθερά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

9η αγωνιστική – Ντέρμπι με αντίπαλο τα Γιάννενα

Στο τελευταίο παιχνίδι πριν τα Χριστούγεννα τα κορίτσια της Πρέβεζας είχαν μία δύσκολη αποστολή απέναντι στον ΑΣ Γιάννενα, ο οποίος ήθελε να πάρει το ‘’αίμα’’ του πίσω από την ήττα του πρώτου γύρου.

Το πρώτο σετ οι γηπεδούχες έστω και δύσκολα το κέρδισαν με 25-20, δείχνοντας δυνατές στο γήπεδο.

Στο 2ο σετ όμως ο Φιλαθλητικός κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με 25-21.

Τα Γιάννενα όμως στο 3ο σετ κατάφεραν να πάρουν και πάλι κεφάλι στο παιχνίδι, κερδίζοντάς το με 25-22.

Τα κορίτσια του Πέτρου Παπαδόπουλου όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, αποδεικνύοντας ότι ήταν ‘’πολύ σκληρές’’ για να τα παρατήσουν.

Επέστρεψαν στο 4ο σετ ισοφαρίζοντας σε 2-2 με 25-19, για να οδηγήσουν το παιχνίδι στο ται μπρέϊκ.

Εκεί ο Φιλαθλητικός απέδειξε ότι είναι μεγάλος σύλλογος κερδίζοντας το παιχνίδι με 15-12 στο 5ο σετ και τελικό 3-2 στα σετ.

10η αγωνιστική – Με το δεξί το 2022 για τον Φιλαθλητικό

Μετά από σχεδόν έναν μήνα απραξίας και χωρίς αγωνιστικές υποχρεώσεις ο Φιλαθλητικός υποδέχθηκε στο ΔΑΚ Πρέβεζας την ΕΑ Λάρισας.

Η ομάδας της Πρέβεζας μπήκε με το δεξί στο 2022, κερδίζοντας με 3-0 στα σετ 25-10, 25-12, 25-18 παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας και μάλιστα αήττητη.

Ο στόχος της παραμονής είχε επιτευχθεί και πλέον η είσοδος στα play off ήταν ο επόμενος.

11η αγωνιστική – Δεν υπάρχει πλέον αντίπαλος

Πλέον ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας απέδειξε ότι δεν έχει αντίπαλο στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας.

Φτάνουμε στα τέλη Ιανουαρίου (29/01), με τον Φιλαθλητικό να υποδέχεται τον Φιλαθλητικό Λάρισας στο ΔΑΚ Πρέβεζας.

Ο αγώνας είχε τυπική διαδικασία, αφού τον κέρδισε με 3-0 στο ρελαντί.

25-21, 25-11 και 25-15 τα τρία νικηφόρα σετ με τον Φιλαθλητικό Πρέβεζας να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας ως η μοναδική αήττητη ομάδα της κατηγορίας.

12η αγωνιστική  – Δύσκολο ταξίδι στην Θεσσαλονίκη

Μετά από 11 αγωνιστικές και με τους στόχους να αλλάζουν, ο Φιλαθλητικός ταξίδεψε στην Θεσσαλονίκη για να αντιμετωπίσει την Σταυρούπολη.

Τα πράγματα στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν ήταν και ρόδινα, αφού οι γηπεδούχοι έπαιξαν για το γόητρο και την τιμή τους, δυσκολεύοντας τον Φιλαθλητικό σε κάθε σετ.

Όμως η ομάδα της Πρέβεζας κατάφερε να περάσει και από την δύσκολη έδρα της Σταυρούπολης.

Τα σετ 25-21, 27-25 και 25-14, με το όνειρο να συνεχίζεται…

13η αγωνιστική – Ξεκούραστη νίκη χωρίς παιχνίδι

Ο Φιλαθλητικός χωρίς παιχνίδι πήρε τη νίκη, αφού ο Ηρακλής παραιτήθηκε από το πρωτάθλημα.

14η αγωνιστική – Στα Τρίκαλα ολοκληρώθηκε το αήττητο

Ο αγώνας απέναντι στον Ασκληπιό Τρικάλων είχε για τα κορίτσια του Φιλαθλητικού τυπικό χαρακτήρα, αφού η είσοδος στα play off είχε ‘’κλείσει’’, ενώ ήθελαν να ολοκληρώσουν την πρώτη φάση του πρωταθλήματος ως αήττητες.

Έτσι ο Φιλαθλητικός κέρδισε με 3-0 τα σετ με 25-12, 25-16 και 25-16.

Ο Φιλαθλητικός έχει πάρει και τυπικά το εισιτήριο για την είσοδο του στα play off, μαζί με τον ΑΣ Γιάννενα και τον Φιλαθλητικό Λαρισσαϊκό.

Ο Φιλαθλητικός στην πρώτη θέση με 40 βαθμους, 14 νίκες και 0 ήττες με 42 σετ υπέρ και μόλις 6 κατά.

Ο ΑΣ Γιάννενα στην 2η θέση με 26 βαθμούς, 9 νίκες και 5 ήττες με 32 σετ υπέρ και 23 κατά.

Ο Φιλαθλητικός Λαρισσαϊκός στην 3η θέση με 26 βαθμούς, 8 νίκες και 6 ήττες με 28 σετ υπέρ και 20 κατά.

Play Off – Η κλήρωση δείχνει το δύσκολο πρόγραμμα

Στον ίδιο όμιλο με τον Φιλαθλητικός Πρέβεζας, αγωνίζονται ο ΑΣ Γιάννενα και ο Φιλαθλητικός Λαρισσαϊκός μαζί με τις ΓΣΓ Νίκη, τη Νέα Γενεά και την Ελπίς Αμπελοκήπων.

Στα play off 10 παιχνίδια, 10 δύσκολα παιχνίδια με 3 αντιπάλους που δεν τους γνωρίζεις.

Ο Φιλαθλητικός πλέον μετά τους αρχικούς στόχους, παραμονή στην κατηγορία και είσοδο στα play off, αλλάζουν και βλέπουν ακόμη και την άνοδο στην Pre League.

1η αγωνιστική play off – Δύσκολη αποστολή στην Αλεξανδρούπολη

Τα play off ξεκινούν με τον Φιλαθλητικό να ταξιδεύει στην Αλεξανδρούπολη, όπου στο γήπεδο ‘’Παρασκευόπουλος’’ αντιμετώπισε τη Νίκη Αλεξανδρούπολης.

Δύσκολο παιχνίδι από την αρχή, κάτι που το γνώριζαν όλοι.

Στο πρώτο σετ οι γηπεδούχες έδειξαν ότι μόνο εύκολα δεν θα παραδίδονταν.

Το πρώτο σετ ήταν για ανθρώπους με γερά νεύρα, αφού το τελικό 31-29 αυτό έδειξε.

Στο 2ο σετ ο Φιλαθλητικός επέστρεψε κερδίζοντάς το με 25-19, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο 3ο σετ η Νίκη κέρδισε με 25-19, κάνοντας το 2-1, ενώ στο 4ο σετ ο Φιλαθλητικός ισοφάρισε σε 2-2 με 25-17, στέλνοντας το παιχνίδι στο ται μπρέϊκ.

Στο 5ο σετ ο Φιλαθλητικός εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της Νίκης και κέρδισε το παιχνίδι με 3-2 στα σετ, κερδίζοντάς το με 15-10.

2η αγωνιστική play off – Υποδοχή του Φιλαθλητικού Λαρισσαϊκού

Επόμενος αντίπαλος για τον Φιλαθλητικό στο ΔΑΚ Πρέβεζας, ο Λαρισσαϊκός, το οποίο είχε κερδίσει και στα δύο παιχνίδια στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας έχοντας στο πλευρό του φίλαθλο κοινό, κατέφερε και πήρε μία άνετη και καθαρή νίκη με 3-0.

Τα σετ 25-16, 25-12 και 25-10, συνεχίζοντας να είναι αήττητος μετά από 16 αγώνες (κανονική περίοδο και play off).

3η αγωνιστική play off – Ταξίδι εκτός έδρας στα Γιάννενα

Έχουμε φτάσει στον Μάρτιο με τον Φιλαθλητικό να ταξιδεύει στα Γιάννενα για δεύτερη φορά στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο 1ο σετ ο Φιλαθλητικός το κέρδισε με 25-21, κάνοντας το 1-0.

Στο 2ο ο ΑΣ Γιάννενα κατάφεραν και κέρδισαν με 25-23 ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο 3ο σετ τα κορίτσια του Πέτρου Παπαδόπουλου, κατάφεραν να κερδίσουν με 25-13, κάνοντας το 2-1, ενώ έστω και δύσκολα στο 4ο σετ κέρδισαν με 25-23, κάνοντας το τελικό 3-1 στα σετ.

4η αγωνιστική play off –  Δεύτερο συνεχόμενο ταξίδι εκτός έδρας

Μετά το νικηφόρο παιχνίδι στα Γιάννενα με 3-1, τα κορίτσια της Πρέβεζας ταξιδεύουν την Θεσσαλονίκη για να αντιμετωπίσουν τη Νέα Γενεά.

Τα κορίτσια του Φιλαθλητικού χωρίς άγχος κατάφεραν και πήραν καθαρό παιχνίδι με 3-0 στα σετ (25-13), (25-22) και (25-19), επιστρέφοντας με το φύλλο του νικητή.

5η αγωνιστική play off – Δύσκολος αντίπαλος εκ Θεσσαλονίκης

Μία ημέρα μετά τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου, ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας, υποδέχθηκε στο ΔΑΚ Πρέβεζας, τον δυσκολότερο αντίπαλο που είχε αντιμετωπίσει στην φετινή χρονιά την Ελπίς Αμπελοκήπων.

Παιχνίδι όχι μόνο για γερά νευρά, αλλά και για ανθρώπους χωρίς προβλήματα υγείας.

Η Ελπίς ήρθε στην Πρέβεζα με σκοπό να ‘’σπάσει’’ την έδρα του Φιλαθλητικού και να πατήσει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Έτσι κέρδισε δύσκολα τα πρώτα δύο σετ με 25-23 και 27-25, κάνοντας το 2-0 υπέρ του.

Το ταιμ και οι οδηγίες του Πέτρου Παπαδόπουλου σε συνδυασμό με τον κόσμο που γέμισε το ΔΑκ Πρέβεζας, έκαναν τα κορίτσια του Φιλαθλητικού να πατήσουν γερά, και όχι μ.ονο να επιστρέψουν στο γήπεδο, αλλά και να κάνουν την ανατροπή κερδίζοντας τα επόμενα 3 σετ με 25-19, 25-15 και 15-7, κάνοντας το τελικό 3-2 υπέρ του.

6η αγωνιστική play off – Το όνειρο συνεχίζεται

Μετά τη μεγάλη νίκη επί της Ελπίς, ο Φιλαθλητικός υποδέχθηκε στο ΔΑΚ Πρέβεζας την Νίκη Αλεξανδρούπολης σε έναν αγώνα με τυπικό χαρακτήρα.

Η νίκη ήρθε και μάλιστα με 3-0, με τα σετ να ολοκληρώνονται με 25-20, 25-19 και 25-15.

7η αγωνιστική play off – Το όνειρο συνεχίζεται και στην Λάρισα

Ο Φιλαθλητικός μετά τη Νίκη Αλεξανδρούπολης και το 3-0, ταξιδεύει στην Λάρισα για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Λαρισσαϊκό.

Χωρίς προβλήματα και χωρίς άγχος τα κορίτσια της Πρέβεζας έκαναν για ακόμη μια αγωνιστική το χρέος τους.

Κέρδισαν με 3-0 στα σετ με 25-14, 25-17 και 25-15, μένοντας αήττητες για 21 αγωνιστικές.

8η αγωνιστική play off – Τα Γιάννενα για 4 φορά αντίπαλος

Στην 8η αγωνιστική ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας αγωνίστηκε απέναντι στον ΑΣ Γιάννενα για 4 φορά με την ομάδα της Πρέβεζας να κάμνει το 4 στα 4.

Ο Φιλαθλητικός υποδέχθηκε στο ΔΑΚ Πρέβεζας τον ΑΣ Γιάννενα, κερδίζοντάς τον με 3-0 στα σετ με 25-19, 25-11 και 25-19.

9η αγωνιστική play off – Μεγάλη απώλεια της Κουβανής Μάρθας Γκίμπερτ

Μεταξύ της 8η και 9η αγωνιστικής υπήρξε μεγάλη διακοπή στο πρωτάθλημα, με τον Φιλαθλητικό προκειμένου να μην χάσει την αγωνιστική του φόρμα να δίνει δύο φιλικά παιχνίδια με τον ΠΑΣ Γιάννενα (εντός και εκτός).

Και τα δύο νικηφόρα, ωστόσο στο δεύτερο παιχνίδι και μάλιστα στο ΔΑΚ Πρέβεζας, η Κουβανή Μάρθα Γκίμπερτ, τραυματίστηκε και μάλιστα πολύ σοβαρά.

Έτσι η απουσία της στα δυο τελευταία και καθοριστικά παιχνίδια ήταν γεγονός.

Στην 9η αγωνιστική ο Φιλαθλητικός υποδέχεται στο ΔΑΚ Πρέβεζας τη Νέα Γενεά και με τον κόσμο που βρέθηκε στις κερκίδες κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1.

Τα σετ 25-20, 24-26, 25-18 και 25-11.

10η αγωνιστική play off – Είσαστε οι πρωταθλήτριες της καρδιάς μας

Είναι πολύ δύσκολο μετά από 23 νικηφόρα παιχνίδια να αποδεχθείς μία ήττα στο τελευταίο και πιο δύσκολο παιχνίδι, απέναντι με έναν δυνατό αντίπαλο όπου διεκδικείς τον ίδιο στόχο, δηλαδή την άνοδο στην Pre League.

Η αποστολή στην Θεσσαλονίκη δύσκολη και αυτό το γνώρισαν όλοι, όμως τα κορίτσια του Φιλαθλητικού το πάλεψαν.

Ωστόσο η ήττα ήταν κάτι που έδωσε στην Ελπίς Αμπελοκήπων το εισιτήριο ανόδου και τον Φιλαθλητικό την παραμονή στην Α2.

Το τελικό 3-0 στα σετ με 25-23, 25-14 και 25-11 έκανε τα κορίτσια της Πρέβεζας να χάσουν τη γη κάτω από τα πόδια τους.

Όμως δεν είχαν να αποδείξουν κάτι παραπάνω, αφού για τον κόσμο της Πρέβεζας ήταν οι πρωταθλήτριες και οι μεγάλες νικήτριες.

Το ρόστερ του Φ.Γ.Σ Πρέβεζας 2021-2022 (ΕΔΩ)

Ο αγώνες συνεχίζεται και σίγουρα έχετε πολύ δρόμο μπροστά σας.