Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024, 13:50

Τα αστεράκια της Νικόπολης άρχισαν να λάμπουν

Ξεκίνησαν τα κορίτσια του μίνι κοριτσιών του ΣΚ Νικόπολης τον πρώτο τους αγώνα στη Λευκάδα με αντίπαλο τη Νίκη Λευκάδας.

Ο αγώνας ήταν πραγματικό ντέρμπι και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των αρκετών φιλάθλων στην κερκίδα. Η ομάδα της Πρέβεζας με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο ανέτρεψε διαφορά 14 πόντων. Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες και η Νικόπολη ηττήθηκε με 39-36 αφήνοντας όμως πολλές υποσχέσεις για πολύ καλό μπάσκετ στη συνέχεια.

Αγωνίστηκαν και οι 12 παίχτριες της ομάδας δίνοντας τον καλύτερο τους εαυτό. Στη συνέχεια αντιμετωπίζει την ομάδα της Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ στις 26/2/2022 στις 14:00.Θα είμαστε όλοι εκεί!

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι ηλικίες των κοριτσιών είναι μικρότερες του 2008 που επιβάλλει το πρωτάθλημα.

Τα δεκάλεπτα: 10-6, 14-4, 9-20, 6-6

Σ.Κ. Νικόπολη (Αντύπας-Σταμάτη): Παππά Άννα, Κάρτσακλα, Αγγελάκη, Τρουμπούκη, Κωστούλα,Γκοράτσα, Παππά  Άλκηστις, Ντερμάρη, Φλωρά-Καχριμάνη, Βασιλαποστόλη, Γεωργίου, Τούση.