Τρίτη, 19 Μαρτίου 2024, 9:11

Σάρωσε ο Αχέρων Καναλακίου με 4-1 την Θύελλα Κατσικά

Για ακόμη μια αγωνιστική η ομάδα του Αχέρων Καναλακίου εμφανίζεται σαρωτική μέσα στο γήπεδο, ”φιλοδωρώντας” αυτή την φορά την Θύελλα Κατσικά με τέσσερα τέρματα.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπλέτσα μόλις στο 5ο λεπτό, κάνοντας το 0-1.

Ωστόσο εμφανίστηκαν αποφασισμένοι να γυρίσουν το παιχνίδι και το κατάφεραν αρχής γενομένης στο 29ο λεπτό με τον Βέρμπη να ισοφαρίζει σε 1-1 που ήταν το αποτέλεσμα του α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Αχέρων ως απόλυτος άρχοντας στο γήπεδο, πήρε τα ινία και κατάφερε πολύ γρήγορα να γυρίσει το παιχνίδι υπέρ του.

Έτσι στο 49ο λεπτό με τον Πότση έκανε το 2-1, ενώ λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 63ο λεπτό ο Βασιλάκης έκανε το 3-1.

Το κερασάκι στην τούρτα και τη μεγάλη νίκη έβαλε ο Ντόκος στις καθυστερήσεις κάνοντας το τελικό 4-1.