Κυριακή, 28 Απριλίου 2024, 8:46

Ο σοβαρός τραυματισμός του Χρήστου Δήμα επισκίασε τη νίκη του Λούρου

Μπορεί ο Θρίαμβος Λούρου να κέρδισε με 2-0 τον Κεραυνό Θεσπρωτικού, ωστόσο τη νίκη επισκίασε ο σοβαρός τραυματισμός του Χρήστου Δήμα στο 32ο λεπτό.

Για την ιστορία να σημειώσουμε ότι οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 3ο λεπτό με σκόρερ τον Ζάκκα, μετά την εξαιρετική πάσα του Γκολάκου.

Ο Θρίαμβος διπλασίασε τα τέρματά του στο 35ο λεπτό με τον Πρέντζα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να τριπλασιάσουν τα τέρματά τους με τον Γεωργίου, ωστόσο το σουτ που έκανε βρήκε την κάθετη δοκό της εστίας του Παναγιωτίδη.

Διαιτητής: Φίτσας

Βοηθοί: Τσόγκας – Ζιώγας

Θρίαμβος Λούρου (Μάκης Δήμας): Καραπιπέρης, Πρέντζας, Δάσκαλος, Δήμας (32΄ λ.τρ. Γόγολος), Γκίνη, Κόλλινς, Γκολάκου, Κούσης, Λάππας, Γεωργίου (75΄ Λαμπρούσης), Ζάκκας (75΄ Μαργώνης).

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Αντωνης Κολιός): Παναγιωτίδης, Χουλιάρας, Κάτσενος (75΄ Τσιότσιος), Ντάφλος, Παπανίκου, Ζήκας (46΄ Δημουλιάς), Παφίλας, Μπόμπορης, Μαργαρίτης, Πανούσης, Σιώρος.