Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024, 2:43

Νικηφόρα πέρασε και από τον Ωρωπό ο Κεραυνός Θεσπρωτικού

Νικηφόρα πέρασε και από τον Ωρωπό ο Κεραυνός Θεσπρωτικού κερδίζοντας την τοπική Δόξα με 2-1.

Η ομάδα του Αντώνη Κολιού πέτυχε την 5η σερί νίκη στο πρωτάθλημα στον δεύτερο γύρο και κερδίζει συνεχώς έδαφος στον βαθμολογικό πίνακα.

Οι γηπεδούχοι μπορεί να άνοιξαν πρώτοι το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Θάνο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 31ο λεπτό με τον Ζήκα.

Στην επανάληψη ο Κεραυνός κέρδισε πέναλτι στην ανατροπή του Σιώρου, Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε εύστοχα ο Μαργαρίτης, διαμορφόνοντας το τελικό 2-1 για το Θεσπρωτικό.

Ο Κεραυνός Θεσπρωτικού στο 72ο λεπτό έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Πανούση.

Διαιτητής: Πάτσης

Βοηθοί: Λάζαρης – Παναγιώτου

Δόξα Ωρωπού: Κάππας, Κροκίδας, Μανδουραράκης, Θάνος (90΄ Λαμκάι), Θεοδώρου (69΄ Σιαμέτης), Μπουσούνης, Ναστούλης, Κολιός Ν., Κονάκης, Δρόσος, Κολιός Α.

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Αντώνης Κολιός): Παναγιωτίδης, Τσιότσιος, Κάτσενος, Μπάκας, Ντάφλος (32΄ Αθανασόπουλος), Ζήκας, Σιώρος, Μπόμπορης, Μαργαρίτης, Πανούσης, Βάσσιος (58΄ Ευθυμίου).