Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 3:26

Νίκη στη Λευκάδα για τις κορασίδες της Νικόπολης

Σε ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι για 4 δεκάλεπτα που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον, οι κορασίδες της Νικόπολης πήραν τη σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Νίκης Λευκάδας με σκορ 37-41. Παρά το δυναμικό ξεκίνημα της Νικόπολης στο 1ο δεκάλεπτο, η Νίκη κατάφερε να ανεβάσει την απόδοσή της στο 2ο δεκάλεπτο και να μειώσει στον πόντο με τη λήξη του 1ου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες παρέμειναν πολύ κοντά στο σκορ, με τα κορίτσια της Νικόπολης να ανεβάζουν σημαντικά την απόδοσή τους στο τελευταίο δεκάλεπτο και καταφέρνουν τελικά να φύγουν από μια δύσκολη έδρα με το ροζ φύλλο.

Η νίκη αυτή διατηρεί την Νικόπολη στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Οι παίχτριες της Νικόπολης βελτιώνονται καθημερινά.

Τα δεκάλεπτα: 4-14, 22-23, 32-29, 37-41.

Σ.Κ. Νικόπολη (Αντύπας – Σταμάτη): Παππά, Τούση, Ρεμεντζά, Λιάλιου, Βασιλαποστόλη, Κάρτσακλα, Ντάστα-Μαστρογίαννη, Γκοράτσα, Παππά, Μπάκα, Ντάστα-Μαστρογιάννη, Ντερμάρη.

ΠΑΣΟΚ: Η νέα αναβολή ανακοίνωσης των ψηφοδελτίων φέρνει γκρίνιες και αποχωρήσεις