Τρίτη, 19 Μαρτίου 2024, 4:58

Μίση ντουζίνα τέρματα από τον Απόλλωνα Πάργας

Την πρώτη του νίκη στους αγώνες μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄ Εθνική πήρε ο Απόλλων, που επικράτησε σήμερα 4-0 της Α.Ε. Ξηροβουνίου για την 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου.

Η ομάδα του Λευτέρη Βέρμπη έδειξε ανωτερότητα μέσα στο γήπεδο, και σημείωσε τρια τέρματα στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 11ο λεπτό ο Απόλλων Πάργας κέρδισε πέναλτι. Ο Δημήτρης Γεωργάκης ευστόχησε από τα 11 μέτρα για να γράψει το 2-0 για τον Απόλλωνα Πάργας.

Στο 37ο  λεπτό ο Παπαρούνας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Λευτέρη Βέρμπη.

Στο 39ο λεπτό ο Απόλλων Πάργας έκανε τρία τα τέρματα του με τον Τουρμουσόγλου, βάζοντας πρόωρο τέλος στην υπόθεση νίκη.

Στο 60΄ ο Τουρμουσόγλου με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και στο 76΄ ο Γκόλιας έκανε το 5-0.

Στο 79΄ η ομάδα του Βασίλη Παππά μείωσε σε 5-1 με γκολ που πέτυχε ο Θεοδωρής.

Στο 88΄ ο Παππάς διαμόρφωσε το τελικό 6-1.

Διαιτητής: Πιγγίου (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Λιαμίρας – Μώκος (Θεσπρωτίας)

Απόλλων Πάργας (Λευτέρης Βέρμπης): Κωνσταντάκος, Μπέλλος (74′ Μάρκος), Κουλούρης, Διαμάντης, Πάκος, Ιωακειμίδης (65’ Αναστασίου), Γεωργάκης, Τουρμουσόγλου (65’ Παππάς),  Παπαρούνας, Βασιλείου (59’ Γκόλιας), Κύργιος (74′ Σαϊντί).

Α.Ε. Ξηροβουνίου (Βασίλης Παππάς): Παπαχαρίσης, Κίτσος Χ., Κίτσος Γ., Γκαρτζώνης (46’ Γρύλλης), Κωσταντίνι, Ασπροποταμίτης (54’ Γρηγορίου), Θεοδωρής, Παππάς, Δόσης (54’ Τσώλης), Δήμος (84′ Στρατής), Τσαρακλημάνης (54’ Μήτσος).

Πηγή: sportime24.gr