Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 17:47

Με τον Μπόμπορη να πετυχαίνει χατ τρικ στις καθυστερήσεις μεγάλη νίκη του Θεσπρωτικού

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε η ομάδα του Κεραυνού Θεσπρωτικού, η οποία κέρδισε άνετα τον Α.Ο Μύτικα με 4-0 στην έδρα της στο Δημοτικό γήπεδο ”Κατερίνα Θάνου”.

Η ομάδα του Αντώνη Κολιού μπορεί να άργησε να βρει δίχτυα και το 1-0 να έγινε λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα και συγκεκριμένα στο 86ο λεπτό με τον Πανούση, ωστόσο μέχρι την λήξη του αγώνα πέτυχε ακόμη τρία τέρματα.Στο 89ο λεπτό ο Μπόμπορης έκανε το 2-0 για τον Κεραυνό, ενώ το αμέσως επόμενο λεπτό ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0.

Ο Μπόμπορης χάρισε μία μεγάλη νίκη στον Κεραυνό με το τρίτο ατομικό του τέρμα που πέτυχε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Διαιτητής: Πάτσης

Βοηθοί: Λάζαρης – Παναγιωτόπουλος

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Αντώνης Κολιός):  Παναγιωτίδης, Χουλιάρας, Τζουλάι, Ντάφλος, Παπανίκου, Ζήκας, Παφίλας, Μπόμπορης, Δρόσος (90΄ Νταλαγιάννης), Πανούσης, Βάσσιος (60΄ Μπάκας).

ΑΟ Μύτικα (Γιώργος Νάτσος): Πατακιάρας, Ντούρος, Αντωνίου, Ζαρκαντώνης (86΄ Νάτσος), Χέρμας, Μύτικας, Γερασίμου, Ντόντης, Μπάρης (74΄ Μαρκουδάκης), Μουρεχίδης, Λιάσκος.

Φωτογραφίες: sportime24.gr