Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024, 8:45

Ήλπιζε στο θαύμα ο Μύτικας, όμως η Αγιά πήρε τη νίκη

Η ομάδα του Μυτικα μπορεί να ξεκίνησε το εκτός έδρας παιχνίδι με τους καλύτερους οιωνούς, ανοίγοντας πρώτος το σκορ με τον Παππά, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν η ίδια, αφού ο γηπεδούχος ΑΕΤΟΣ Αγιάς, κατάφερε και πέτυχε πέντε τέρματα, κερδίζοντας πιο εύκολα και από ότι περίμενε.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Βασίλης Γκόγκο, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν μπροστά στο σκορ με τον Αλέξανδρο Λάμπρου, σημειώνοντας δύο τέρματα και κλείνοντας το ημίχρονο με 3-1 υπέρ της Αγιάς.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν και πέτυχαν ακόμη δύο τέρματα με τον Νίκο Ντόκο και τον Θοδωρή Ζήση, φτάνοντας στο τελικό 5-1.

Διαιτητής: ΣΠΥΡΑΚΟΣ Α.

Βοηθοί: ΖΩΤΟΣ Δ. – ΠΑΠΠΑΣ Φ.

ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ (Τζίμας): ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΚΟΣΥΦΑΡΙΝΗΣ, ΒΕΚΙΟΣ, ΠΑΝΤΟΣ, ΛΑΜΠΡΟΥ, ΝΤΟΚΟΣ, ΖΗΣΗΣ, ΓΚΟΓΚΟΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΓΚΟΥΛΙΟΥΜΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ.

ΑΟ Μύτικα: ΘΕΡΙΑΝΟΣ, ΜΥΤΙΚΑΣ, ΜΠΑΛΗΣ, ΡΙΣΤΑΝΗΣ, DIAW, ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ, ΝΤΟΝΤΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΤΣΟΚΑΣ, ΜΑΡΚΟΥΔΑΚΗΣ, ΜΟΥΡΕΧΙΔΗΣ.