Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024, 9:03

Σπουδαία νίκη για τη Νικόπολη – Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό (βίντεο-φωτογραφίες)

Δύο διαφορετικά ημίχρονα παρουσιάστηκαν στο παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο του Αγ. Θωμά στην Πρέβεζα, ανάμεσα στη Νικόπολη 2020 και τον ΠΑΣ Σύβρου, για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας.

onprevezanews.gr/ΝΙΚΟΠΟΛΗ 2020-ΠΑΣ ΣΥΒΡΟΥ 2-0

Οι παίκτες του Πάνου Πανούση, ξεκίνησαν το παιχνίδι με πολλές επιθετικές ενέργειες, ωστόσο όλες ήταν άστοχες κάνοντας παράλληλα και πολλά λάθη.

Στην επανάληψη και μετά τις απαραίτητες αλλαγές, οι γηπεδούχοι μπήκαν στο γήπεδο με μοναδικό σκοπό τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Στο 60ο λεπτό ο Ντοματάς με μια εκπληκτική εκτέλεση φάουλ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Στο 75ο λεπτό ήρθε η ώρα του Ντελή να σημειώσει το δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους με κεφαλιά διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι: Καλογερής, Ζώτος, Στρακαντούνας.

Νικόπολη 2020 (Πάνος Πανούσης): Λέσι, Ντέντες (46ο Ντελής), Καλατζής (65ο Μήτσιος), Κίστης, Σωτηρίου, Σεργής, Τσούτσης (84ο Ναστούλης), Ντοματάς, Βάσσιος (84ο Κατζιώτης), Παπακοσμάς, Σάββας.

ΠΑΣ Σύβρου (Αλέξανδρος Δευτεραίος): Ραυτόπουλος (30ο λ.τ Glab), Κατωπόδης Γεωργάκης, Καββαδίας, Μπελεγρίνος, Κούρτης (46ο Νικολάου), Μεσσήνης (77ο Αργυρός), Σκληρός Ν.(59ο Δευτεραίος), Προκόπης, Σκληρός Η., Σολδάτος.