Κυριακή, 28 Απριλίου 2024, 9:25

Σκακιστική Ένωση ”Νικόπολη” – Διακρίσεις στο Μαθητικό Πρωτάθλημα

Σημαντικές διακρίσεις επεφύλαξε η συμμέτοχη των Πρεβεζάνων μαθητών της ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΝΙΚΟΠΟΛΗ στο Μαθητικό Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε στα Γιάννενα την Κυριακή 3 Μαρτίου.

Και οι 8 εκπρόσωποι των σχολείων της Πρέβεζας καταταγήκαν στις τρεις πρώτες θέσεις της κατηγορίας στην οποία συμμετείχαν!

Συγκεκριμένα στην Α΄ Δημοτικού ο Μάρκος Καχριμάνης του Δημοτικού Σχολείου Παντοκράτορα κατέλαβε την 3η θέση.

Στην Γ΄ δημοτικού, ο Βησσαρίωνας Σύψας του 1ου Δημοτικού Σχολείου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Το ίδιο μετάλλιο έλαβε και ο Κωνσταντίνος Κυριαζής του 3ου Δημοτικού Σχολείου στην Δ΄ Δημοτικού.

Στην Ε΄ Δημοτικού το βάθρο πλαισιώθηκε με ασημένιο μετάλλιο για την Άλκηστη Κυριαζή και Κυπελλούχο για την κατηγορία των αγοριών το Δημήτρη Ψωμά του 5ου δημοτικού σχολείου.

Στην Στ΄Δημοτικού ο Κώστας Καχριμάνης από το Δημοτικό Σχολείο Παντοκράτορα κατέκτησε την 3η θέση.

Ο Λευτέρης Μπούτικος του 2ου Γυμνάσιου Πρέβεζας αναδείχτηκε κυπελλούχος με το απόλυτο 100% των βαθμών

Χάλκινο μετάλλιο στα Λύκεια κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Κωστής του ΕΠΑΛ Πρέβεζας.

Τους συγχαίρουμε και τους ευχόμαστε καλές επιτυχίες και στις μελλοντικές σκακιστικές αγωνιστικές συναντήσεις τους.

το Δ.Σ.

Στην 17η θέση ο Πρεβεζάνος Μαραθωνοδρόμος Θωμάς Δασκαλάς στον 15ο ημιμαραθώνιο ”Θανάσης Σταμόπουλος” στα Τρίκαλα

Καρναβαλικό Κομιτάτο Πρέβεζας: Η σειρά των Γκρουπ στη μεγάλη με άρματα Αποκριάτικη παρέλαση