Τρίτη, 16 Απριλίου 2024, 21:07

Παιχνίδι για γερά νεύρα και νίκη του ΠΑΣ επί της Αναγέννησης με 1-0 (φωτογραφίες)

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν για 90 λεπτά, με μοναδικό σκοπό τη νίκη και αυτές ήταν οι εντολές των δύο προπονητών στους ποδοσφαιριστές τους.

Σκληρές κόντρες και μονομαχίες, ένταση και πολλά νεύρα ήταν τα κύρια χαρακτηριστικά του παιχνιδιού με την ομάδα που θα έστελνε πρώτη την μπάλα στα δίκτυα να είναι και η νικήτρια του αγώνα.

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα είχε αρκετές καλές στιγμές, το ίδιο και η Αναγέννηση Άρτας, με τους γηπεδούχους όμως να καταφέρνουν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα με τον Τσολακίδη στο 83ο λεπτό.

Το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο, με όλους τους πρωταγωνιστές μετά το τέλος του αγώνα να δηλώνουν στήριξη ο ένας στον άλλον και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Ο προπονητής του ΠΑΣ είδε από πολύ νωρίς δύο ποδοσφαιριστές τους να τραυματίζονται και να δίνουν την θέση τους σε συμπαίκτες τους.

Συγκεκριμένα στο 37ο λεπτό ο Κάγιας πήρε την θέση του Σακκά και στο 42ο λεπτό ο Μαγκανάκης την θέση του Johansen.