Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 9:21

Με τεσσάρα ο ΠΑΣ ξαναπάτησε την κορυφή του πρωταθλήματος (video-pic)

ΠΑΣ Πρέβεζα – Κεραυνός Θεσπρωτικού 4-1.

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα μετά την εκτός έδρας ήττα στον Λούρο, επέστρεψε στις νίκες, επιστρέφοντας και πάλι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα του Χρήστου Παπαζώη χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα από τον Κεραυνό Θεσπρωτικού, κατάφερε και πήρε μία εύκολη νίκη με 4-1 στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας ‘’Αθανασία Τσουμελέκα’’ για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το σκορ της Πρέβεζας άνοιξε το σκορ αρκετά νωρίς με τον Μπατουδάκη ο οποίος έκανε το 1-0, μετά το λάθος του Τσιότσιου.

Στο 26ο λεπτό ο Corentin μετά την εξαιρετική πάσα του Σκαμνέλου έκανε το 2-0 για τον ΠΑΣ, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ πίεζε για ένα γρήγορο τρίτο τέρμα, το οποίο ήρθε στο 62ο λεπτό  με τον  Corentin.

Το 4-0 έγινε με τον Τουλκερίδη.

Το μόνο που κατέφερε ο Κεραυνός Θεσπρωτικού ήταν να μειώσει σε 4-1 με τον Μπόμπορη στο 78ο λεπτό.

Διαιτητής: ΛΥΤΡΑΣ Ν.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΛΑΖΑΡΗΣ Γ.

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ (Παπαζώης): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ, ΞΕΝΟΣ (74’ BARDHAJ), ΤΡΙΑΝΤΟΣ, ΤΣΟΚΑΣ, ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ (85’ ΛΙΟΝΤΗΣ) , ΜΠΑΤΟΥΔΑΚΗΣ (74’ ΜΠΑΛΗΣ), JOHANSEN (85’ ΣΤΡΑΤΟΣ), ΓΕΩΡΓΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ (65’ ΠΑΝΤΑΖΗΣ).

ΑΠΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ(Ντόβας): ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΤΣΙΟΤΣΙΟΣ (58’ ΕΥΘΥΜΙΟΥ), ΒΑΣΣΙΟΣ, ΝΤΑΦΛΟΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ, ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΝΙΤΣΟΣ (85’ ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ), ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ, ΖΗΚΑΣ (53’ ΧΑΙΔΟΣ), ΣΙΩΡΟΣ, ΦΙΝΤΖΟΣ.

Κύπελλο Ελλάδος: Στον δρόμο του Φιλαθλητικού ο Α.Σ Γιάννενα

Δήμαρχος Πρέβεζας: «Δεν αφήνουμε πίσω κανένα πάμε όλοι μαζί μπροστά σε μία κοινωνία με προσβασιμότητα δίχως αποκλεισμούς!»