Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 17:17

Με ήττα στην Βόνιτσα έκλεισε την χρονιά ο ΠΑΣ Πρέβεζα

Με ήττα έκλεισε την φετινή χρονιά η ομάδα του ΠΑΣ Πρέβεζα στο τελευταίο αγώνα εκτός έδρας από τον Αμβρακικό Βόνιτσας με 3-2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 21ο λεπτό με την κεφαλιά του Ιασωνίδη, ενώ ο ΠΑΣ ισοφάρισε σε 1-1 δύο λεπτά αργότερα.

Ο Φώτης Σιδέρης κέρδισε πέναλτι, που υπέδειξε ο διαιτητής του αγώνα σε σπρώξιμο από τον Σπύρο Χαϊδάκη.

Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε εύστοχα ο Βαγγέλης Μπαρλαγιάννης, κάνοντας το 1-1.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πάλι μπροστά στο σκορ στο 38ο λεπτό με κεφαλιά του Ιωάννου μετά από εκτέλεση κόρνερ., κάνοντας το 2-1, που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι τριπλασίασαν τα τέρματά τους στο 57ο λεπτό με την κεφαλιά ψαράκι του Καλογερή κάνοντας το 3-1.

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-2 στο 67ο λεπτό με τον Πόποτα.

Έτσι μετά την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος ο ΠΑΣ Πρέβεζας τερμάτισε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 4- βαθμούς.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Σπυράκος με βοηθούς τους κ.κ. Γκαρτζονίκα και Βασιλάκη.

Αμβρακικός Βόνιτσας (Δημήτρης Κονιδάρης): Τρανουλίδης Ν. (90ο Ντελής), Βασίλας, Ιασωνίδης, Ιωάννου, Μπάτσος, Μπούζι (70ο Φερεντίνος), Μπουρδουβαλης, Χαϊδάκης (86ο Τρανουλίδης Ανδ.), Ορφανός, Καλογερής, Καταγής.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Άγγελος Μπέκας): Κώτσης (53ο Τσόλκας), Μπαρλαγιάννης, Στεμπάρι, Πανταζής, Κώστας, Τουλκερίδης, Corentin, Σκαμνέλος, Σιδέρης (59ο Κούτρας), Τριάντος, Πόποτας.