Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024, 3:32

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Αχέρων στην έναρξη των μπαράζ – Κέρδισε με 2-0 τον Ποσειδώνα (φωτογραφίες-βίντεο)

Η ομάδα του Καναλακίου, ο Αχέρων ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο μίνι πρωτάθλημα των αγώνων μπαράζ για την άνοδο, κερδίζοντας με 2-0 τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν πολύ γρήγορα το σκορ, μόλις στο 12ο λεπτό, όπου μετά την πάσα του Ντόκου, ο Βέρμπης με εξαιρετικό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, κάνοντας το 1-0, το οποίο ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αλλάξουν τον ρυθμό στο παιχνίδι τους, σε μία προσπάθεια να ισοφαρίσουν.

την μεγαλύτερη ευκαιρία του ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας την σημείωσε στο 48ο λεπτό με την κεφαλιά του Δημητρακόπουλου, έπειτα την σέντρα του Κακουλίδη, με την μπάλα να χτυπάει στην αριστερή κάθετη δοκό.Ο Αχέρων όμως δε το έβαλε κάτω, και κυνηγούσε το δεύτερο τέρμα, αφού στους αγώνες μπαράζ παίζουν καθοριστικό ρόλο σε περίπτωση ισοβαθμίας.

Έτσι στο 78ο λεπτό ο Ντάμπος εκτέλεσε κόρνες, ο Λαμπρόπουλος έπιασε την κεφαλιά, με το Κακουλίδη όμως να την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του κάνοντας το 2-0 με αυτογκόλ.Την επόμενη αγωνιστική ο Αχέρων Καναλακίου έχει ρεπό, ενώ το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής έχει ως εξής: