Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024, 12:00

Μεγάλη εμφάνιση στα Γιάννενα, αήττητες οι νεάνιδες της Νικόπολης

Με μια νίκη που εξασφαλίζει την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο στο πρωτάθλημα των νεανίδων έκλεισε τις υποχρεώσεις της η Νικόπολη για το 2022. Η εμφάνιση των κοριτσιών ήταν η καλύτερη για φέτος απέναντι στην πολύ δυνατή ομάδα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ που βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Οι δύο ομάδες παρέμειναν πολύ κοντά στο σκορ για ένα ημίχρονο. Η πολύ δυνατή άμυνα της Νικόπολης στο δεύτερο ημίχρονο και οι σωστές επιλογές στην επίθεση δεν άφησαν περιθώρια στις γηπεδούχες για αντίδραση και οδήγησαν στην άνετη επικράτηση με σκορ 44-68. Η ομάδα συνεχίζει την προσπάθειά της προσηλωμένη στους στόχους της.

Τα δεκάλεπτα: 11-13, 12-13, 9-22, 12-20.

Σ.Κ. Νικόπολη (Αντύπας – Σταμάτη): Μπάμπη, Κωστή, Μικρούλη, Κυζιροπούλου, Παππά, Τούση, Λιάλιου, Ντάστα-Μαστρογίαννη Ν, Γκοράτσα, Μπάκα, Ντάστα-Μαστρογιάννη Αθ., Σουλιώτη.

Προηγούμενο Άρθρο

Μιχάλης Κατρίνης: ‘’Να δοθεί το ειδικό επίδομα και στα στελέχη των Ενόπλων Δυνάμεων’’