Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024, 2:59

ΕΣΚΑΒΔΕ Συνεχίζει το ‘’τρελό’’ της ταξίδι η Νικόπολη αήττητη

Για 5η αγωνιστική η ομάδα μπάσκετ Νικόπολη Πρέβεζας πέρασε νικηφόρα, αφού συνεχίζει να παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ.

Αυτή την φορά ‘’θύμα’’ της ο Κερκυραϊκός τον οποίο και τον κέρδισε μέσα στο σπίτι του, στο νησί των Φαιάκων με 70-59.

Οι παίκτες του Σπύρου Πολίτη αν και είδαν τους γηπεδούχους να ξεκινούν δυνατά τον αγώνα και να προηγούνται στο ημίχρονο με 36-31, ωστόσο στην επανάληψη άλλαξαν τον ρυθμό τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα και έχοντας τον Πάνο Κοντογιάννη σε εξαιρετική ημέρα, όπου πέτυχε 23 πόντους κατάφερε και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν: 20-17, 36-31, 44-51, 59-70.

Διαιτητές: Αναγνωστόπουλος-Θώμος

Κερκυραϊκός (Γεωργίου): Αλαμάνος 2, Πετρόπουλος, Σπίνουλας 16 (3), Μπατσομίτης, Περούλης 19, Βασιάδης, Ίσσαρης 8 (1), Γογγάλης 5 (1), Σκουροδήμος, Παπαβλασόπουλος 9 (1), Περατινός, Κάρνα.

Νικόπολη (Πολίτης): Κοντογιάννης 23, Τσιτσώνης 8 (2), Παπίρης, Ζαλοκώστας 3 (1), Παπαμιχαήλ 9, Μακρόπουλος 13, Αντύπας 10 (2), Δούβλης 4.

Την επόμενη αγωνιστική η Νικόπολη υποδέχεται στο ΔΑΚ Πρέβεζας, την ομάδα της Παραμυθιάς.

Ο Γιώργος Παπανδρέου στην Πρέβεζα: ”Το Κίνημα δεν θα γίνει δεκανίκι κανενός…ο ήλιος θα ανέβει και πάλι ψηλά…” (βίντεο-φωτογραφίες)