Τρίτη, 21 Μαΐου 2024, 12:52

Γεμάτες με μετάλλια οι βαλίτσες του Α.Σ Πρέβεζας ”ΕΥΖΗΝ” μετά το Διασυλλογικό των Ιωαννίνων

Σ’ ενα ακόμη Διασυλλογικό Πρωτάθλημα στις 27 και 28 Απριλίου 2024 συμμετείχε ο σύλλογός μας (Α.Σ. Πρέβεζας “ΕΥ ΖΗΝ”) στα Γιάννενα με διοργάνωση του Σ.Ε.Γ.Α.Σ όπου πήραν μέρος 48 σύλλογοι με εκατοντάδες αθλητές.

Οι κατηγορίες του διασυλλογικού ήταν η Κ20 (3η Λυκείου-1η Πανεπιστήμιου) και Αντρών/Γυναικών.

Παρόλο που οι αθλητές μας ήταν μικρότεροι στη κατηγορία έφεραν στις αποσκευές τους 11 μετάλλια και κατέλαβε την 6η θέση εκ του συνόλου των 48 συλλόγων.

Και ο Αλέξανδρος Σφήκα 4ος στη Σφαίρα!

Επίσης στις 28 Απριλίου έγιναν και τα σύνθετα (Έξαθλο) Γυμνασίων με συμμετοχή 9 σωματείων και 35 αθλητών όπου ο συλλογος μας κατατάχθηκε στην 2η θέση!!!

Οι αθλητές του εξάθλου είναι:

• 4η Φωτεινή Οικονόμου
  • 5ος Βαγγέλης Γιαννούλης
  • 7η Σάντρα Δρόσου
  • 8ος Ορέστης Τσούτσης.

Ο σύλλογος Α.Σ Πρέβεζας ”ΕΥΖΗΝ” με ανάρτησή του στα social media συγχαίρει τους αθλητές, ενώ τους κάλεσε να συνεχίσουν δυναμικά και στους επόμενους αγώνες.

Τέλος ο σύλλογος ευχαριστεί τους φυσικοθεραπευτές Άγγελο Ζήση και Σταύρο Ζήση για την πολύτιμη βοήθεια στο στάδιο της προετοιμασίας των αθλητών.