Πέμπτη, 18 Απριλίου 2024, 11:18

Ανατροπή του Λούρου και μεγάλη νίκη επί του ΠΑΣ Πρέβεζα – Σοβαρός τραυματισμός του Βασίλη Τριάντου (video-pics)

Ο Θρίαμβος Λούρου πραγματοποίησε μία σπουδαία εμφάνιση στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας Αθανασία Τσουμελέκα, κερδίζοντας τον ΠΑΣ Πρέβεζα με 3-1, σκαρφαλώνοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι είδαν μόλις στο 5ο λεπτό τον Βασίλη Τριάντο να τραυματίζεται σοβαρά στο αριστερό χέρι και να αποχωρεί για το Νοσοκομείο Πρέβεζας.

Στο 17ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον συνήθη ύποπτο Johansen Corentin να κάνει το 1-0.

Όμως η χαρά δεν κράτησε για πολύ, αφού ο Θρίαμβος Λούρου ισοφάρισε σε 1-1 με την κεφαλιά του Κόλινς στο 21ο λεπτό.

Οι μονομαχίες εντός αγωνιστικού χώρου σκληρές με τον διαιτητή Φίτσα να σταματάει πολλές φορές το παιχνίδι.

Ένταση σημειώθηκε και στις κερκίδες μεταξύ των φιλάθλων των δύο ομάδων που βρέθηκαν στο δημοτικό στάδιο Πρέβεζας για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 42ο λεπτό με τον Νίκο Μπόμπορη, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι.

Το τελικό 3-1 για τον Λούρο διαμόρφωσε ο Μαργώνης μετά την εκπληκτική πάσα του Νίκου Μπόμπορη.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν και για πέναλτι στον κ. Φίτσα, όταν η μπάλα βρήκε το χέρι του Γεωργαλή μέσα στην περιοχή με τον ρέφερι να δείχνει συνέχεια της φάσης.

Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα, τόσο οι γηπεδούχοι όσο και οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα προς τον διαιτητή και τους δύο βοηθούς του.

Διαιτητής: ΦΙΤΣΑΣ Β.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΛΥΤΡΑΣ Ν.

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ (Γεωργαλής): ΘΕΡΙΑΝΟΣ, ΤΡΙΑΝΤΟΣ(5’ ΞΕΝΟΣ), ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ, ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΜΕΡΤΖΑΝΙ(46’ ΠΑΝΤΑΖΗΣ), ΣΕΡΓΗΣ, ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΜΠΑΤΟΥΔΑΚΗΣ(35’ BARDHAJ), ΠΟΠΟΤΑΣ, JOHANSEN.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ (Λέτσος): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΔΑΛΛΑΣ, ΔΑΣΚΑΛΟΣ, ΠΑΝΟΣ, ΛΑΚΚΑΣ, ΚΟΛΛΙΝΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ, ΜΑΡΓΩΝΗΣ, ΜΑΓΚΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ.

Νέος θρίαμβος του Φιλαθλητικού – Νίκη επί της Νέας Γενεάς με 3-0

Φωτογραφικά κλικ από τη μεγάλη νίκη του Φιλαθλητικού επί της Νέας Γενεάς (pics)