Τρίτη, 19 Μαρτίου 2024, 5:03

Έχασε ακόμη μία ευκαιρία ο ΠΑΣ να πάρει το τρίποντο…

Με το τέρμα του Φώτη Σιδέρη στο 36ο λεπτό, ο ΠΑΣ Πρέβεζα, άνοιξε το σκορ στο έκτος έδρας αγώνα με αντίπαλο τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας, κάνοντας το 0-1, για το εξ΄αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής της Γ’ εθνικής στον 5ο όμιλο.

Οι γηπεδούχοι ωστόσο πίεζαν καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα με αποτέλεσμα να ισοφαρίσουν με τον Tareli στο 84ο λεπτό σε 1-1.

Την κόκκινη κάρτα αντίκρισε ο Τζερεμέ ενώ κάθονταν στον πάγκο

Διαιτητής: Κώστας Κεχαγιάς (Κοζάνης).

Βοηθοί: Κωνσταντίνος Πραχάλης (Κοζάνης), Αλέξανδρος Δρουκάκης (Γρεβενών).

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας: Κοσμίδης, Tareli (88ο Μηλιάτης Δ.), Πήτας (50o Τόσκος), Μήνος, Σαββόπουλος, Ευαγγέλου, Μηλιάτης Β., Παναγιωτίδης, Καραμανίδης (66ο Σιαραφέρας), Τσερεμές (66ο Σαββόπουλος), Χασαϊ.

ΠΑΣ Πρέβεζα: Καραπιπέρης, Βασιλείου, Ορφανός, Τσιλιγιάννης, Κώστας, Κάγιας, Τσάλας (58ο Γκολάκου), Φερεντίνος, Κωσταμένας (75ο Καραγεώργος), Τσολακίδης, Σιδέρης (70ο Μπόμπορης).