Κυριακή, 25 Φεβρουαρίου 2024, 14:54

Στην Δράμα για την προημιτελική φάση Κ20 κοριτσιών ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας

Για την πόλη της Δράμας αναχωρεί σήμερα (Πέμπτη 16 Μαρτίου), η ομάδα Κ20 κοριτσιών του Φιλαθλητικού Πρέβεζας, ο οποίος θα συμμετέχει στην προημιτελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος.

Έχοντας μπει ήδη στις 16 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας τα κορίτσια του Φιλαθλητικού ταξιδεύουν με την σκέψη του εισιτηρίου για το Final Four.

Πρώτος αντίπαλος η ομάδα του Άρη Θεσσαλονίκης, αγώνας που θα ξεκινήσει στις 8 το βράδυ.

Η προημιτελική φάση είναι χωρισμένη σε 4 ομίλους των 4 ομάδων, με το εισιτήριο των ημιτελικών να λαμβάνουν οι δύο πρώτοι από κάθε όμιλο.

Το πλήρες πρόγραμμα, οι έδρες και οι διαιτητές της Προημιτελικής και Ημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ20.

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 – Προημιτελική Φάση


Α’ Όμιλος (Γυμναστήριο Δ.Α.Κ. Κατερίνης)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαρτίου 2023

17.00: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – Α.Σ. Αργώ Βόλου, Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Χανός.

19.00: Π.Α.Ο.Κ. – Σ.Φ.Κ. Πιερικός, Διαιτητές: Χανός, Πορτοκαλίδης.


2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαρτίου 2023

16.00: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – Π.Α.Ο.Κ., Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Ντόβα.
18.00: Α.Σ. Αργώ Βόλου – Σ.Φ.Κ. Πιερικός, Διαιτητές: Ντόβα, Πορτοκαλίδης.

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαρτίου 2023

16.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Σ. Αργώ Βόλο, Διαιτητές: Δαλκιράνης, Σαρακινίδης.

18.00: Σ.Φ.Κ. Πιερικός – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός, Διαιτητές: Σαρακινίδης, Δαλκιράνης.

 

Β’ Όμιλος (ΔΗΓΑ Δράμας)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαρτίου 2023

18.00: Α.Ο. Αμυγδαλεώνας – Γ.Σ. Δράμας, Διαιτητές: Κωστοπούλου, Παπαβασιλείου.
20.00: Α.Σ. Άρης – Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας, Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Κωστοπούλου.

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαρτίου 2023

18.00: Α.Σ. Άρης – Α.Ο. Αμυγδαλεώνας, Διαιτητές: Τζίμου, Παπαβασιλείου.
20.00: Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας – Γ.Σ. Δράμας, Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Τζίμου.

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαρτίου 2023

15.00: Γ.Σ. Δράμας – Α.Σ. Άρης, Διαιτητές: Κυριακίδης, Τζίμου.

17.00: Α.Ο. Αμυγδαλεώνας – Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας, Διαιτητές: Τζίμου, Κυριακίδης.

 

Ημιτελική Φάση Α’ & Β’ Ομίλου – Κυριακή 19 Μαρτίου 2023

ΔΗΓΑ Δράμας, 15.00: Β1 – Α2, Διαιτητές: Κυριακίδης, Παπαβασιλείου.

Δ.Α.Κ. Κατερίνης, 17.00: Α1 – Β2, Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Βένος.


Γ’ Όμιλος (Δημοτικό Γυμναστήριο Μαρκοπούλου)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαρτίου 2023

21.00: Α.Ο. Ιωνικός – Α.Σ.Π. Απόλλων, Διαιτητές: Μενεσλής, Ράντσιου.

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαρτίου 2023

18.30: Α.Ο. Μαρκοπούλου – Α.Ο. Ιωνικός, Διαιτητές: Χρηστίδης, Μαλλιάρα.

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαρτίου 2023

18.30: Α.Σ.Π. Απόλλων – Α.Ο. Μαρκοπούλου, Διαιτητές: Τσίτσικας, Κατερλή.

Δ’ Όμιλος (Νέο Μεταμόρφωσης)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαρτίου 2023

17.30: Ο.Φ.Η. – Α.Ο. Δεξαμενής Μεταμόρφωσης, Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Κατερλή.
20.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο. Ερυθρός Αστέρας, Διαιτητές: Κατερλή, Αντωνόπουλος.

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαρτίου 2023

16.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Ο.Φ.Η., Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Μεταξά.
19.00: Α.Ο. Ερυθρός Αστέρας – Α.Ο. Δεξαμενής Μεταμόρφωσης, Διαιτητές: Μεταξά, Αντωνόπουλος.

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαρτίου 2023

16.00: Ο.Φ.Η. – Α.Ο. Ερυθρός Αστέρα, Διαιτητές: Χρηστίδης, Μαύρος.

18.30: Α.Ο. Δεξαμενής Μεταμόρφωσης – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., Διαιτητές: Κυριοπούλου, Μεταξά.

Ημιτελική Φάση Γ’ & Δ’ Ομίλου – Κυριακή 19 Μαρτίου 2023

Νέο Μεταμόρφωσης, 18.00: Δ1 – Γ2, Διαιτητές: Νικάκης, Γεωργάκη.

Δημοτικό Γυμναστήριο Μαρκοπούλου, 18.30: Γ1 – Δ2, Διαιτητές: Πρέντζας, Καπότης.

Προηγούμενο Άρθρο

Επισκέψεις σε φορείς από το Δ.Σ των Ηχοχρωμάτων

Επόμενο Άρθρο

Έντονο το ενδιαφέρον επιχειρηματιών και εκπροσώπων συλλόγων και φορέων για το πρόγραμμα «Στήριξη για Τοπική Ανάπτυξη μέσω του LEADER/Τοπική Ανάπτυξη με Πρωτοβουλία Τοπικών Κοινοτήτων)»

Μπορεί να σας ενδιαφέρει...