Δευτέρα, 17 Ιουνίου 2024, 16:38

ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας: Έγινε η κλήρωση σε κύπελλο και πρωτάθλημα – Δείτε τα ζευγάρια

Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας στα γραφεία της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας η κλήρωση για το κύπελλο καθώς επίσης και για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας.

Για το κύπελλο μπήκαν στην κληρωτίδα οι εξής 26 ομάδες:

  1. ΑΟ ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ
  2. ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ
  3. Α.Ο. ΠΛΑΓΙΑΣ
  4. ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ
  5. ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ
  6. ΑΟ ΜΥΤΙΚΑ
  7. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ
  8. ΑΠΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ
  9. ΕΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ
  10. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ
  11. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ
  12. ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ ΑΣ-Κ
  13. ΠΑΣ ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ
  14. ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ 2016
  15. ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ
  16. Α.Ο. ΚΑΡΥΑΣ
  17. Α.Σ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 2020
  18. ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ
  19. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ
  20. ΑΟ ΠΑΛΑΙΡΟΥ
  21. ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΟΥΒΟΠΟΤΑΜΟΥ
  22. ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ
  23. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  24. ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ
  25. ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ
  26. ΠΑΣ ΣΥΒΡΟΥ

Για την 1η φάση του κυπέλλου είναι τα εξής ζευγάρια:

Αμβρακικός Βόνιτσας – Οδυσσέας Νυδριού
Τηλυκράτης- Δόξα Ωρωπού
ΠΑΣ Πρέβεζα  – Αετός Αγιάς
Θρίαμβος Λούρου  – Πανλευκάδιος
Απόλλων Πάργας  – Αχέρων Καναλακίου
ΑΟ Μύτικας  – Εθνικός Φιλιππιαδας
Α.Ο Πλαγιάς  – Κεραυνός Θεσπρωτικού

Η πρώτη φάση του κυπέλλου θα διεξαχθεί στις 18 και 19 Σεπτεμβρίου, ενώ οι ομάδες που περνάνε στην δεύτερη φάση χωρίς αγώνα είναι οι εξής:

  1. ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ
  2. Α.Ο. ΚΑΡΥΑΣ
  3. Α.Σ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 2020
  4. ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ
  5. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ
  6. ΑΟ ΠΑΛΑΙΡΟΥ
  7. ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΟΥΒΟΠΟΤΑΜΟΥ
  8. ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ
  9. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  10. ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ
  11. ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ
  12. ΠΑΣ ΣΥΒΡΟΥ

Για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας στην κληρωτίδα μπήκαν 13 ομάδες που είναι οι εξής:

  1. Α.Ο. ΠΛΑΓΙΑΣ
  2. ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ
  3. ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ
  4. ΑΟ ΜΥΤΙΚΑ
  5. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ
  6. ΑΠΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ
  7. ΕΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ
  8. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ
  9. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ
  10. ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ ΑΣ-Κ
  11. ΠΑΣ ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ
  12. ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ 2016
  13. ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ

Με την κλήρωση να βγάζει τα έξι ζευγάρια για την 1η αγωνιστική που είναι τα εξής:

Θρίαμβος Λούρου  – Πανλευκάδιος
Κεραυνός Θεσπρωτικού  – Αμβρακικός Βόνιτσας
Αετός Αγίας – ΠΑΣ Πρέβεζα
Δόξα Ωρωπού  – Α.Ο Πλαγιάς
Οδυσσέας Νυδριού  – ΑΟ Μύτικας
Εθνικός Φιλιππιάδας  – Απόλλων Πάργας
Ρεπο: ΠΑΣ Σφακιώτες

 

Προηγούμενο Άρθρο

Κορονοϊός: 1.765 κρούσματα, 47 θάνατοι, 379 διασωληνωμένοι – 7 Π.Ε Πρέβεζας, 42 Π.Ε Ιωαννίνων, 6 Π.Ε Άρτας και 6 Π.Ε Θεσπρωτίας

Επόμενο Άρθρο

ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας: Το πρόγραμμα της Α’ κατηγορίας

Μπορεί να σας ενδιαφέρει...